تبلیغات
وبلاگ علمی آموزشی شرکت پارس شعاع توس (Ballast) - حفاظت در مدارات IC Base BlogerTools.Ir

در این وبلاگ مطالب آموزشی مربوط به بالاست الکترونیکی قرار داده شده است. این وبلاگ یک وبلاگ صرفا آموزشی می باشد که قصد دارد اطلاعات کاربران را در مورد بالاست الکترونیکی افزایش دهد. در این وبلاگ مطالبی از قبیل انواع بالاست الکترونیکی، اجزاء مختلف بالاست الکترونیکی ، نحوه کار قسمت های مختلف بالاست الکترونیکی، نحوه ساخت و استاندار های مربوط به بالاست الکترونیکی قرار داده شده است.

جلال الدین مومنی

جستجو

 

حفاظت در مدارات IC Base

چهارشنبه 13 آذر 1392   01:42 ب.ظ


نوع مطلب : بالاست الکترونیکی ،

در حال حاضر شرکت های بزرگی در حال ساخت مدارات مجتمع ارزان برای راه اندازهای مخصوص لامپ کم مصرف و خانواده ی فلورسنت می باشند. این آی سی ها در گروه های مختلفی دسته بندی می شوند مانند: وات، نوع لامپ ، حفاظت ، دارای راه انداز PFC، دایمینگ و . . . بسیاری از پارامترها که می توان برای یک لامپ تعریف کرد.

PFC

صحبت در مورد ساختمان داخلی و نحوه ی عملکرد و توضیح تمام بخش های پیش بینی شده در این آی سی ها بسیار زمان بر می باشد. این آی سی ها دارای کاتالوگ های بسیار مفصلی هستند که می توان از اینترنت انها را دانلود کرد.ما در این بخش در مورد انواع حفاظت های مورد استفاده در بالاست هایی که با این آی سی ها ساخته می شوند می پردازیم.
مدارات کنترلی که معمولا بصورت یکپارچه در داخل آی سی قرار دارند ازمحل های مختلفی از مدار رزونانس لامپ نمونه گیری می کنند به عنوان مثال نمونه گیری ولتاژ سرلامپ ، جریان عبوری از سوئیچ ها و جریان لامپ . 
این نمونه گیری ها حفاظت های مختلفی را برروی بالاست ایجاد می کند که می تواند از شرایط لامپ و شرایط  بالاست نمونه گیری شود.می توانید شرایط راه اندازی لامپ فلورسنت را از اینجا مطالعه کنید.
همانطور که می دانید در سه فاز راه اندازی نیازمند یک سری حفاظت هایی می باشند که بسته به شرایط لامپ می باشد. بسیاری از رفتارهای لامپ در حالت کار غیر عادی را می توان با اندازه گیری ولتاژ و جریان نامی لامپ که معمولا در آزمایشگاههای مجهز با بالاست مرجع و لامپ مرجع انجام می شودبدست می آید را با این آی سی ها مورد آزمایش قرار داد. باید توجه داشت که تمامی شرایط برای یک لامپ در موقع راه اندازی مانند دمای محیط را  باید برای یک لامپ در نظر گرفت.

نوشته شده توسط : جلال الدین مومنی