تبلیغات
وبلاگ علمی آموزشی شرکت پارس شعاع توس (Ballast) - تست صحت عمل کرد واقعی حفاظت بالاست BlogerTools.Ir

در این وبلاگ مطالب آموزشی مربوط به بالاست الکترونیکی قرار داده شده است. این وبلاگ یک وبلاگ صرفا آموزشی می باشد که قصد دارد اطلاعات کاربران را در مورد بالاست الکترونیکی افزایش دهد. در این وبلاگ مطالبی از قبیل انواع بالاست الکترونیکی، اجزاء مختلف بالاست الکترونیکی ، نحوه کار قسمت های مختلف بالاست الکترونیکی، نحوه ساخت و استاندار های مربوط به بالاست الکترونیکی قرار داده شده است.

جلال الدین مومنی

جستجو

 

تست صحت عمل کرد واقعی حفاظت بالاست

دوشنبه 11 آذر 1392   09:56 ق.ظ


نوع مطلب : طراحی بالاست الکترونیکی ،

در پست قبلی یک روش تست حفاظت بالاست بصورت کامل بیان شد . در این پست قصد داریم تا روش تست مهم تر را بیان کنیم .برای آشنایی از نحوه ی کار یک بالاست خود رزونانس می توانید مطالب مربوط به وبلاگ لامپ کم مصرف را مطالعه فرمایید. 

برای این تست مداری رامانند تست قبلی می بندیم . توضیحاتی که در اینجا داده می شود برای تست یک بالاست 1x36 وات می باشد شما می توانید این تست را برای بالاست های با وات های دیگر نیز انجام دهید . ابتدای کار لازم می باشد تا مدار زیر برای آزمایش حفاظت بالاست آماده شود. 
برای این کار شما می توانید دو عدد لامپ 18 وات را بصورت سری بایکدیگر ببندید و دربین دولامپ یک کلید فشاری ( Normally Close )  قرار دهید . در این حالت مدار در حالت عادی روشن می شود.


ُshotdown

باید درنظر داشته باشید که این مدار شبیه ساز یک لامپ 36 وات می باشد . در هنگام تست بهتر است تا از فیوز و لامپ سری استفاده شود. در حالت کار عادی بالاست ، یعنی زمانی که دولامپ سری شده ی بالا به خروجی بالاست متصل و لامپ روشن است کلید را فشار دهید تا مسیر اتصال بین دولامپ قطع گردد ، در این حالت جریان از داخل فیلامنت ها عبور می کند و بالاست در زمان کمتر از یک ثانیه بالاست را خاموش می کند. 
باید توجه داشت که اگر بالاست بدون حفاظت یا دارای حفاظت ضعیف باشد در این تست به طور کامل آسیب خواهد دید . پس لازم است تا حفاظت هایی برای جلوگیری از آسیب های بیشتر در نظر گرفت .


نوشته شده توسط : جلال الدین مومنی