تبلیغات
وبلاگ علمی آموزشی شرکت پارس شعاع توس (Ballast) - مشکلات برق کاران با بالاست الکترونیکی BlogerTools.Ir

در این وبلاگ مطالب آموزشی مربوط به بالاست الکترونیکی قرار داده شده است. این وبلاگ یک وبلاگ صرفا آموزشی می باشد که قصد دارد اطلاعات کاربران را در مورد بالاست الکترونیکی افزایش دهد. در این وبلاگ مطالبی از قبیل انواع بالاست الکترونیکی، اجزاء مختلف بالاست الکترونیکی ، نحوه کار قسمت های مختلف بالاست الکترونیکی، نحوه ساخت و استاندار های مربوط به بالاست الکترونیکی قرار داده شده است.

جلال الدین مومنی

جستجو

 

مشکلات برق کاران با بالاست الکترونیکی

چهارشنبه 4 بهمن 1391   10:59 ق.ظ


نوع مطلب : بالاست الکترونیکی ،مقالات آموزشی ،طراحی بالاست الکترونیکی ،

با توجه به تنوع سازندگان بالاست الکترونیکی و انواع بالاست های الکترونیکی موجود در بازار و نداشتن استاندارد یکپارچه و منسجم برای خروجی لامپ ها و سیم کشی بالاست الکترونیکی مشکلاتی را برای سیم کش های ساختمان و برق کاران بوجود اورده است . این عامل و عامل هایی نظیر عمر کوتاه و نذاشتن حفاظت در بالاست های الکترونیکی باعث شده است تا برق کاران رقبتی به استفاده از بالاست الکترونیکی نداشته باشند . هر چند برروی خود بالاست یا راهنمای نصب برای بالاست های الکترونیکی قرار داده شده است با این حال بعضی از نصاب های بالاست الکترونیکی دچار مشکل می شوند . 

نصب بالاست الکترونیکی
بالاست الکترونیک 3 *36


بالاست های الکترونیکی از نظر سیم کشی به دو دسته ی کلی تقسیم بندی می شوند:

1-بالاست های با پیش گرمایش :

این بالاست ها که بالاست های بهتری نسبت به نوع دوم می باشند دارای پیش گرمایش می باشند . پیش گرمایش باعثافزایش طول عمر لامپ می شود که در بخش های قبلی بطور کامل در مورد آن توضیح داده شده است . (برای توضیح بیشتر اینجا کلیک کنید) سیم بندی در این بالاست ها به صورت 4 سیمه انجام می گیرد (مانند شکل زیر)

سیم بندی
همانطور که در شکل بالا مشاهده می شود به ازای هر لامپ  چهار سیم (کانکتور) به بالاست متصل می شود . این نوع بالاست ها معمولا تا 3 لامپ ساخته می شوند ، یعنی 12 سیم خروجی به همراه سه سیم برق ورودی (فاز ، نول ، زمین ) این مسیر سیم کشی برای نصب در مکان های تبلیغاتی مثل تابلوهای تبلیغات که نیاز به سیم کشی راحتتر نیاز باشد مناسب نیست .

2-بالاست های بدون پیش گرمایش (کلد کاتد) :
در این بالاست ها راه اندازس لامپ بدون پیش گرمایش می باشد و معمولا از دوسیم جهت اتصال لامپ مورد استفاده قرار می گیرد . مانند شکل زیر :
این نوع از بالاست ها بدلیل استفاده کمتر از سیم و راحتتر بودن سیم کشی بیشتر در مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرد که نیاز به هزینه ی پایین تری می باشد .


نوشته شده توسط : جلال الدین مومنی