تبلیغات
وبلاگ علمی آموزشی شرکت پارس شعاع توس (Ballast) - حفاظت های بالاست BlogerTools.Ir

در این وبلاگ مطالب آموزشی مربوط به بالاست الکترونیکی قرار داده شده است. این وبلاگ یک وبلاگ صرفا آموزشی می باشد که قصد دارد اطلاعات کاربران را در مورد بالاست الکترونیکی افزایش دهد. در این وبلاگ مطالبی از قبیل انواع بالاست الکترونیکی، اجزاء مختلف بالاست الکترونیکی ، نحوه کار قسمت های مختلف بالاست الکترونیکی، نحوه ساخت و استاندار های مربوط به بالاست الکترونیکی قرار داده شده است.

جلال الدین مومنی

جستجو

 

حفاظت های بالاست

چهارشنبه 6 دی 1391   04:18 ب.ظ


نوع مطلب : بالاست الکترونیکی ،مقالات آموزشی ،طراحی بالاست الکترونیکی ،

برای بالاست های الکترونیکی باید یک حداقل حفاظت هایی را در نظر گرفت تا از آتش سوزی های احتمالی جلوگیری کرد . بسیاری از مصرف کنندگان بالاست های الکترونیکی به حداقل حفاظت راضی می باشند. ساده ترین قظعه ی مورد استفاده می تواند فیوز باشد .


فیوزفیوز


فیوزهای مورد استفاده در بالاست های الکترونیکی از نوع فیوزهای شیشه ای می باشد که فیوزهای کندکار می باشند . ساختار این فیوزها به گونه ای می باشد که سیم نازکی با تحمل جریان محدود در داخل محفظه ای شیشه ای قرار داده شده است تا در صورت عبور جریان بیش از حد سیم مورد استفاده در داخل فیوز سیم مربوطه سوخته و مسیر جریان را قطع می کند.

شاید  این فیوزها بتوانند حفاظت های اولیه در برابر اتصال کوتاه شدن در مسیر بعد از فیوز را انجام دهد ولی نمی تواند حفاظت برای خود بالاست باشد . به زبان بهتر این فیوز برای حفاظت مسیر سیم کشی و حفاظت از آن می باشد . با این حال بسیاری از بالاست های الکترونیکی برای ارزان تر شدن از همین حداقل حفاظت نیز دریغ می کنند . 

متاسفانه بسیاری  مصرف کنندگان فقط به ارزانی چراغ مورداستفاده توجه می کنند و لی این ارزانی شاید با پرداخت هزینه ی بیشتر به یک چراغ مشابه برای زمان بلند مدت در برآورد هزینه ی اولیه مقرون بصرفه تر باشد ولی زمانیکه به طول عمر لامپ ، خسارت های احتمالی ، حفاظت های جانی و . . . مورد بحث و محاسبه قرار می گیرد ، این هزینه ی اندک نقش بیمه ی حادثه را ایفا می کند . 

نوشته شده توسط : جلال الدین مومنی