تبلیغات
وبلاگ علمی آموزشی شرکت پارس شعاع توس (Ballast) - مقالات آموزشی - 1 BlogerTools.Ir

در این وبلاگ مطالب آموزشی مربوط به بالاست الکترونیکی قرار داده شده است. این وبلاگ یک وبلاگ صرفا آموزشی می باشد که قصد دارد اطلاعات کاربران را در مورد بالاست الکترونیکی افزایش دهد. در این وبلاگ مطالبی از قبیل انواع بالاست الکترونیکی، اجزاء مختلف بالاست الکترونیکی ، نحوه کار قسمت های مختلف بالاست الکترونیکی، نحوه ساخت و استاندار های مربوط به بالاست الکترونیکی قرار داده شده است.

جلال الدین مومنی

جستجو

 
    صرفه جویی در مصرف برق با استفاده ی لامپ های فلورسنت تی 8 

 

 

چکیده :

یکی از راه کارهای اساسی در صرفه جویی در انرژی الکتریکی که در اکثر کشورهای پیشرفته استفاده می شود ، استفاده از بالاست الکترونیکی و لامپ های فلورسنت تی 8 پربازده در روشنایی ساختمان اداری است.


 

                                                             دانلود مقاله  دانلود
ارزیابی کاربرد دیودهای نورانی در معابر شهری 

 


چکیده:

ازدیاد جمعیت و توسعه صنایع در همه ابعاد موجب رشدكمی تجهیزات مختلف مصرف كننده انرژی الكتریكی گردیده است. یكی از عوامل قابل توجه در افزایش تقاضای انرژی برق مخصوصاً در ساعات پیك بار، افزایش سطح روشنایی و از جمله گسترش روشنایی معابر است. بر این اساس بهینه سازی در سیست مهای روشنایی معابر می تواند در كاهش پیك بار و كاهش مصرف انرژی مورد توجه قرار گیرد. 


 


                                                     دانلود   دانلود

طراحی بالاست الکترونیکی فرکانس بالا برای لامپ های تخلیه ای با درنظر
 گرفتن معیار های کیفیت توان

 

 چکیده:

خصوصیات قابل توجه بالاستهای الکترونیکی جهت لامپهای تخلیه ای از جمله سبکی، بازده بالا و قابلیت کنترل پارامترهای کیفیت توان، باعث شده است که اهمیت این بالاستها بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. در این مقاله طرح یک بالاست الکترونیکی فرکانس بالا از نوع مبدل رزونانسی منبع ولتاژ، ابتدا به صورت کلی مطرح شده است. سپس نقاط ضعف این طرح اولیه بررسی و نهایتاً طرح نهایی این بالاست با اعمال راهکارهای مختلف و برطرف شدن نواقص آن ارائه گردیده است. شبیه سازیهای انجام شده برروی مدار پیشنهادی، قابلیت بالای طرح و کیفیت مطلوب توان گرفته شده از شبکه و تحویل داده شده به لامپ را نشان می دهد.


 


                                                  دانلود   دانلود


ساختمان داخلی یک استارت 

 

 چکیده:

در این مقاله ساختمان داخلی استارت لامپ های فلورسنت  مورد بحث قرار گرفته است . همچنین راه اندازی عملی چند لامپ  با یک ترانس (چوک) مورد برسی قرارگرفته شده است که باعث کاهش مصرف برق و افزایش بازدهی می شود .


 

 


                                                   دانلود  دانلود

نقش بالاست الکترونیکی در سیستم های روشنایی با لامپ های فلورسنت 
 

 

 چکیده :

هدف در این مقاله بررسی نقش بالاست های الکترونیکی در سیستم  های روشنایی و طرح آزمایشی برای درک بازدهی در لامپ های فلورسنت نسبت به لامپ های رشته ای و . . .

 

 

                  

                                                   دانلود  دانلود

اصول و طراحی ساختمان داخلی لامپ های CFL و بالاست الکترونیکی آنها

 

 چکیده :

در این مقاله ساختمان داخلی یک لامپ کم مصرف (CFL)  و همچنین محل قرارگرفتن سوئیچ ها در بالاست الکترونیکی برای تهویه ی مناسب و افزایش طول عمر بالاست و لامپ مورد بحث قرار گرفته است . . .  

 

 

                                                   دانلود   دانلود

نسل حدید بالاست های الکترونیک(دالی) 

 

 چکیده :

این مقاله در مورد نسل جدید بالاست های الکترونیکی با قابلیت کنترل از راه دور بطور همزمان برای مجموعه ای از بالاست ها ، قابلیت شبکه شدن (به کارگیری توپولوژی های استاندارد  BMS) .

همچنین معرفی یک نمونه مدار از شرکت فیلیپس به نام دالی ...


 

 


                                                دانلود    دانلود