تبلیغات
وبلاگ علمی آموزشی شرکت پارس شعاع توس (Ballast) - مدارهای راه انداز شامل دیود - خازن BlogerTools.Ir

در این وبلاگ مطالب آموزشی مربوط به بالاست الکترونیکی قرار داده شده است. این وبلاگ یک وبلاگ صرفا آموزشی می باشد که قصد دارد اطلاعات کاربران را در مورد بالاست الکترونیکی افزایش دهد. در این وبلاگ مطالبی از قبیل انواع بالاست الکترونیکی، اجزاء مختلف بالاست الکترونیکی ، نحوه کار قسمت های مختلف بالاست الکترونیکی، نحوه ساخت و استاندار های مربوط به بالاست الکترونیکی قرار داده شده است.

جلال الدین مومنی

جستجو

 

مدارهای راه انداز شامل دیود و  خازن

مدار راه انداز دیود-خازنی را در زیر مشاهده می کنید . در این مدار با اعمال پالس ورودی با دامنه ی ورودی مثبت ، خازن C1 سه دیود سری شده را بای پس می کند ، بنابراین ولتاژ در ابتدا با دامنه ی بالاتر (ضربه ای) به بیس ترانزیستور اعمال می شود . بعد از اندک زمانی ، خازن شارژ می شود . به صورت مدار باز در می آید و افت ولتاژی به اندازه ی جمع ولتاژ گامای دیود افت می کند و باعث می شود تا ولتاژ بیس امیتر کاهش پیدا کند و به اندازه ی تقریبی مجموع سه ولتاژ گامای دیودها ثابت بماند .

RC base Driver

مدار راه انداز شامل دیود و خازن 

در این مدار نباید تعداد دیودها بیشتر انتخاب شوند ، جون با افزایش تعداد دیودها مقدار ولتاژ منفی که برروی پیوند بیس امیتر ترانزیستور می افتاد از منفی 5.5 ولت بیشتر می شد وباعث سوختن ترانزیستور می شود .

در این مدار مشکل مدار قبلی که جریان بیس متناسب با بار تغییر نمی کرد ، همچنان به خود باقی است R1 و C1 فیلتر پایین گذری را تشکیل می دهند که فرکانس های بالا را عبور نمی دهند ، در نتیجه قله ی جریان خیلی تیز تری حاصل نخواهد شد .

صفحه اصلی